Гірудотерапія - метод лікування за допомогою біологічно - активних речових секретуп’явки. Налічується таких речовин близько 100, і найбільш важливими є гірудин, гіалуронідаза, дестабілаза, гементин, колагеназа та ін..

Основний лікувальний ефект полягає в:

- розвантаженні та оздоровленні венозної системи, особливо при супутніх набряках, венозному застої, схильності до тромбоутворення;

- покращенні лімфодренажної функції та мікроциркуляції, і як наслідок цього - посиленні оксигенації та трофіки (кисневого насичення та живлення) органів і тканин;

- зменшенні в’язкості крові ти схильності до утворення тромбів; цьому особливо сприяє гірудин – речовина, що гальмує механізми згортання крові, має знеболюючий та протизапальний ефект.

Основні стани, при яких використання п’явок корисне і ефективне:

- болі в хребті ( остеохондроз, спондилоартроз, патологія міжхребцевих

дисків, корінцеві, мязевотонічні синдроми тощо);

- болі, скутість в суглобах ( артрози, периартрози, ентезопатії, артрити в період затихання запальних явищ);

- головні болі з порушенням венозного відтоку, венозним застоєм;

- болі, важкість, набряки нижніх кінцівок при варикозніх хворобі, тромбофлебіті, трофічних виразках, порушенні лімфовідтоку тощо..

Крім того, гірудотерапія доцільна і при ряді інших захворювань, зокрема при гіпертонічній хворобі, глаукомі, простатиті, ендометріозі, спайковій хворобі (ранній період після оперативних втручань), захворюваннях вуха і приносових пазух тощо.

Хороший ефект відмічено в косметології при використання косметичних п’явок (покращення кольору шкіри, збільшення її пружності, зменшення набряків та пастозності обличчя).

Основні протипокази:

- вагітність, післяпологовий період;

- захворювання крові і кісткового мозку ( анемія, тромбоцитопенія, гемофілія, лейкози тощо);

- гострі гарячкові стани, гострі інфекційні процеси, СНІД, туберкульоз;

- кровотечі і схильність до кровотеч;

- злоякісні новоутворення;

- різке зниження артеріального тиску.

Чому п’явки лікують

Лікування п’явками відоме ще з давніх часів. Часи змінюються, і навіть древні методи вдосконалюються. Насьогодні використовуються п’явки, вирощені в спеціально створених умовах, на біофабриках; вони проходять сертифікацію і відповідний контроль якості. Після використання пявки обов’язково підлягають знищенню. Це в інтересах безпеки пацієнта і лікаря також.

Сеанс гірудотерапії триває близько години, практично безболісний. Постановки п’явки супроводжується короткочасним відчуттям печінням або поколюванням, що через 3-5 хвилин минає.

Одна середня п’явка масою близько 2 грами здатна висмоктати від 5 до 10 мл крові за 30-60 хвилин. Після її відпадіння або зняття крововиділення з ранки триває від декількох годин до доби. Втрата крові за цей період може становити 20-30 мл. Кількість п’явок на сеанс може бути від 2-3 до 8-10. Кількість сеансів, зони постановки визначаються лікарем після огляду пацієнта.

Хороший ефект від використання п’явок відмічено при хронічних запальних процесах, тоді коли інші методи бувають малоефективними.

Гірудотерапія - природній, безпечний і ефективний метод оздоровлення організму, який заслуговує на увагу, навіть в умовах сучасних медичних технологій.

Запорукою ефективного лікування є кваліфікація і досвід лікаря-гірудотерапевта, а також якість нашої п’явки; використовується п’явка аптечна (Hirudo medicinalis officinalis), вирощена в умовах біофабрики, сертифікована,обов’язково одноразова!

Лікуйтеся дарами природи – будьте міцніші!

ПАМ'ЯТКА пацієнту, що лікується п’явками

Після сеансу гірудотерапії можливі:

• Крововиділення ( з ранки ) – триває від 2-4год. до 10-12год. При надмірному крововиділенні варто накласти додаткову пов’язку (бинт, одноразова пелюшка, гігієнічна прокладка тощо.). При сильному намоканні – акуратно замінити пов’язку, а ранку, що кровоточить, обробити 3% розчином перекису водню і закрити тугим ватним валиком, змоченим в цьому ж розчині; зверху туго забинтувати, дотримуючись правил гігієни.

• Свербіж в місці приставки – можливий протягом 2-3 днів, рідко довше. Щоб зменшити свербіж можна змазувати місце укусу розчином перекису водню або 2% содовим розчином. При значній вираженості свербіння варто застосувати десенсибілізуючі препарати (лоратадин, діазолін, супрастин чи ін.), шкіру навколо рани можна мазати псило-бальзамом або феністил-гелем (при супутньому набряку чи почервонінню). Ні в якому разі НЕ РОЗЧІСУВАТИ !

• Місцеве почервоніння, набряк, біль в зоні укуса минають протягом 1-5днів. Це індивідуальна реакція на екстракт п’явки і вивільнення токсинів (шлаків) з міжклітинного простору після її впливу, так звана ПРИСТАВОЧНА РЕАКЦІЯ. Після зникнення даних проявів можна лікування продовжити.

• Підвищення температури, озноб, погіршення самопочуття. Дані симптоми, як правило, зникають після 3-4 процедур. Це прояв пристав очної реакції. Для покращення стану можна випити активоване вугілля з розрахунку 1таб. на 10 кг/маси на добу, энтерос-гель по 1ст. л. 3р/добу між прийомами їжі, атоксил тощо. При необхідності застосувати жарознижуючі препарати (парацетамол, ібупрофен тощо).

• Збільшення регіональних лімфовузлів – природня реакція організму внаслідок очищення від шлаків. Минає без лікування.

Всі ці явища вважаються нормальною індивідуальною реакцією організму на лікування п’явками. Всі перераховані явища легко долаються, якщо Ви одразу звернетесь за порадою до лікуючого лікаря. ВАЖЛИВО: 1. Не варто бути на сеансі гірудотерапії на голодний шлунок.

2. Для жінок лікування п’явками в період критичних днів небажане.

3. Під час лікування прийом спиртних напоїв заборонений.

4. Перед сеансом гірудотерапії користуватися парфумами, мазями, кремами чи іншими пахучими речовинами не можна.

5. За декілька днів до лікування варто виключити прийом препаратів, що можуть подовжити крововиділення ( аспірин, трентал, варфарин тощо).

6. Водні процедури (баня, ванна, душ) дозволяються через добу після зняття п’явок, після загоєння ранок.

7. Перед проведенням процедури потрібно спорожнити сечовий міхур.